SÚPRAVA DOPLNKOVÝCH SVETIEL
J054282023-01-30
VŠEOBECNÉ INFORMÁCIE
Číslo súpravy
68000026
Modely
Informácie o vhodnosti pre jednotlivé modely nájdete v maloobchodnom katalógu náhradných dielov a príslušenstva alebo v časti venovanej náhradným dielom a príslušenstvu na stránke www.harley-davidson.com (iba v angličtine).
Ďalšie požadované diely
Na správnu montáž tejto súpravy sa vyžadujú samostatne zakúpené nasledujúce diely od predajcu motocyklov Harley-Davidson:
  • Tepelná pištoľ (HD-25070)
  • Krimpovací nástroj Packard (HD-38125-8)
  • Ultra-Torch (HD-39969)
VÝSTRAHA
Na správnej inštalácii tejto súpravy závisí bezpečnosť vodiča a spolujazdca. Použite zodpovedajúce postupy uvedené v servisnej príručke. Ak daný postup presahuje vaše schopnosti alebo nemáte potrebné nástroje, zverte inštaláciu predajcovi motocyklov Harley-Davidson. Nesprávna inštalácia tejto súpravy môže mať za následok smrť alebo ťažké zranenie. (00333b)
POZNÁMKA
Tento návod odkazuje na informácie v servisnej príručke. Na túto montáž je potrebná servisná príručka. Môžete ju získať od predajcu motocyklov Harley-Davidson.
Obsah súpravy
UPOZORNENIE
Nabíjací systém vozidla je možné preťažiť pridaním príliš veľkého množstva elektrického príslušenstva. Ak je v prevádzke príliš veľa spotrebičov, ktoré spotrebovávajú viac elektrického prúdu, ako dokáže nabíjacia sústava vyprodukovať, môže takáto spotreba elektriny viesť k vybitiu batérie a spôsobiť poškodenie elektrickej sústavy motocykla. (00211d)
POZNÁMKA
Doplnkové/hmlové svetlá nie sú súčasťou tejto súpravy. Požadovaný dizajn svetla musí byť zakúpený samostatne. Motocykle HDI by mali používať iba povolené hmlové svetlá.
Ak je táto súprava montovaná spolu so súpravou veterného štítu, pozrite si príručku danej súpravy štítu na overenie si správnej postupnosti montážnych krokov.
MONTÁŽ
Montáž doplnkových svetiel a držiaka
1. Pozrite Obrázok 1 . Demontujte a zlikvidujte dve skrutky (1) a bočné ozdobné pásiky (2) z každej strany ozdobného panelu vidlice (3).
1Skrutka (4)
2Bočný ozdobný pásik
3Predný panel vidlice
4Skrutka TORX (2)
5Zadný panel, ľavá strana
6Umiestnenie otvoru tlačidla spínača
Obrázok 1. Otvor tlačidla spínača
2. Uvoľnite skrutky TORX ® (4) a demontujte zadný panel (5) z predného ozdobného panelu vidlice. Demontujte zátku otvoru a zlikvidujte ju.
3. Pozrite Obrázok 6. Umiestnite lepiaci štítok (1) okolo vyvŕtaného otvoru ( Obrázok 1 , položka 6). Namontujte tlačidlo spínača (2) do otvoru pomocou drážkovanej matice (3). Zadný panel si odložte na neskoršiu montáž kabeláže.
4. Umiestnite poistnú podložku (4) a podložku (5) na dve skrutky (6). Vložte skrutky cez horné otvory na držiaku (7) a cez dištančný prvok (8). Prstom ich naskrutkujte do horných otvorov držiaka vidlice a cez ozdobný panel.
5. Umiestnite poistnú podložku (4) a podložku (5) na dve skrutky (9). Vložte skrutky cez dolné otvory na držiaku (7) a cez dištančný prvok (10). Prstom ich naskrutkujte do dolných otvorov držiaka vidlice a cez ozdobný panel.
6. Utiahnite skrutky pravej strany na držiaku momentom 26 Nm.
7. Upevnite kryt doplnkového svetla (11) k držiaku pomocou montážneho materiálu (12 – 16) v poradí zobrazenom v Obrázok 6 .
POZNÁMKA
Podložka Belleville (13) musí byť umiestnená vypuklou stranou smerom nahor.
8. Pozrite Obrázok 2 . Umiestnite vnútorný upevňovací krúžok na žiarovku. Zapojte žiarovku do konektora položky (1).
1Koncovka LED svetla
Obrázok 2. Koncovka doplnkového LED svetla
9. Zapojte doplnkové LED svetlo (17) a vnútorný upevňovací krúžok (18) pomocou vonkajšieho ozdobného krúžku (19), skrutky (20) a matice (21).
Kabeláž doplnkových svetiel
POZNÁMKA
Pri nasledovnom zapojení môžu byť doplnkové svetlá aktivované iba počas zapnutých denných svetiel predného svetlometu. Toto zapojenie je v súlade väčšinou štátnych a miestnych zákonov.
1. Snímte sedlo podľa postupu uvedeného v servisnej príručke.
VÝSTRAHA
Ak chcete zabrániť neúmyselnému naštartovaniu motocykla, ktoré by mohlo spôsobiť smrť alebo ťažké zranenie, odpojte pred pokračovaním káble batérie (najprv záporný (–)). (00307a)
VÝSTRAHA
Najprv odpojte kábel od záporného pólu (-) batérie. Ak by sa kábel vedúci ku kladnému pólu (+) dotkol uzemnenej časti, ku ktorej je pripojený kábel vedúci k zápornému pólu (-), mohlo by dôjsť k preskočeniu iskry, ktorá by mohla spôsobiť výbuch batérie s následkom smrti alebo ťažkého zranenia. (00049a)
2. Odpojte káble batérie. Začnite záporným (-) káblom.
3. Pozrite Obrázok 3 . Veďte sivočierne (napájacie) káble a čierne (uzemňovacie) kábel z doplnkových svetiel (1) do spodnej časti predného panelu vidlice a do miesta v blízkosti spínača. Zakryte káble každého svetla pomocou vinylového vedenia (24). Spojte šedý a čierny kábel do jedného konca spoja. Použite malú časť kábla (23) a zapojte ho do opačného konca spoja. Zapojte posledný koniec do rýľovej koncovky (22).
4. Zapojte konektor (3) do najbližšej koncovky tlačidla spínača (2).
1Doplnkové svetlo (2)
2Tlačidlo spínača
3Rýľová koncovka
4Prstencový vývod
5Spoj (2)
Obrázok 3. Schéma zapojenia
5. Pozrite Obrázok 6. Demontujte upevnený kábel napájania z káblov predného svetlometu a pripevnite konektor (3) na zvyšné koncovky tlačidla spínača (2).
6. Spojte oba čierne káble do jedného konca spoja. Použite malú časť kábla (23) a zapojte ho do opačného konca spoja. Zapojte posledný koniec do kruhovej koncovky (27).
7. Pozrite Obrázok 4 . Použite 5/16 in skrutku, ktorá upevňuje hornú podperu držiaka pre panel spínača a uzemňuje kruhovú koncovku.
1Skrutka, 5/16 in
Obrázok 4. 5/16 in skrutka na uzemnenie kruhovej koncovky
8. Pozrite Obrázok 1 . Pripojte ľavý bočný panel (5) k prednému panelu vidlice (3) pod ľavou stranou držiaka doplnkových svetiel.
9. Veďte káble tak, aby sa medzi ozdobným panelom a držiakom vidlice nezasekli. Upevnite káble k držiaku vidlice a k rámu motocykla viazacími páskami (25).
10. Utiahnite skrutky ľavej strany na držiaku momentom 26 Nm.
Zapojenia spojov
1. Odkryte 10 mm časť izolácie z koncov troch uzemňovacích káblov. Dva káble z doplnkových svetiel a uzemňovací kábel s krúžkom.
2. Pozrite Obrázok 3 . Vložte dva odkryté káble uzemnenia ku konektoru spojov (5).
3. Vložte koniec uzemňovacieho kábla s krúžkom (4) na opačný koniec spoja (5).
1Odkryté konce káblov vložené do konektora
2Konce káblov zatlačené do konektora
3Konektor po aplikovaní tepelného zmrašťovania
Obrázok 5. Montáž konektorov spojov
4. Farba konektora spojov sa musí zhodovať s otvorom nástroja na spájanie vodičov. Pomocou nástroja na spoje Packard, spojte káble do konektora.
VÝSTRAHA
Pri použití zariadenia UltraTorch UT-100 alebo iného zariadenia vyžarujúceho teplo dbajte na to, aby ste dodržali pokyny od výrobcu. Nedodržanie pokynov výrobcu môže spôsobiť požiar alebo výbuch, ktorý by mohol spôsobiť smrť alebo ťažké zranenie osôb. (00335a)
  • Dávajte pozor, aby ste nenasmerovali teplo na niektorú súčasť palivovej sústavy. Extrémne vysoká teplota môže zapríčiniť zapálenie alebo explóziu paliva, čo môže mať za následok smrť alebo ťažké zranenie.
  • Dávajte pozor, aby ste nenasmerovali teplo na niektorú súčasť elektrickej sústavy mimo konektorov, na ktorých aplikujete zmršťovanie teplom.
  • Nesiahajte rukami na špičku nástroja a na násadu na tepelné zmršťovanie.
  1. Pomocou nátrojov Ultra-Torch, tepelnej pištole alebo iného vhodného nástroja zahrejte spoj na zvarenie spojovacích zapojení. Nahrejte stred spojov smerom von ku každému koncu, až kým taviaci tmel nevytečie z oboch koncov konektora. Spoje nechajte vychladnúť.
  2. Pozrite Obrázok 6. Namontujte doplnkové svetlá (17) a ozdobné krúžky (19).
Finálna montáž
VÝSTRAHA
Najprv pripojte kladný kábel batérie (+). Ak by sa kábel vedúci ku kladnému pólu (+) dotkol uzemnenej časti, ku ktorej je pripojený kábel vedúci k zápornému pólu (-), mohlo by dôjsť k preskočeniu iskry, ktorá by mohla spôsobiť výbuch batérie s následkom smrti alebo ťažkého zranenia. (00068a)
1. Pripojte káble batérie. Začnite kladným (+) káblom.
2. Namontujte sedadlo podľa postupu uvedenom v servisnej príručke.
VÝSTRAHA
Po montáži sedla sa pokúste sedlo zdvihnúť a uistiť sa tým, že je zamknuté na mieste. Počas jazdy sa môže uvoľnené sedlo posunúť a spôsobiť stratu kontroly nad motocyklom, ktorá môže mať za následok smrť alebo ťažké zranenie. (00070b)
VÝSTRAHA
Pred jazdou na motocykli skontrolujte, či všetky svetlá a spínače fungujú správne. Zlá viditeľnosť vodiča môže viesť k nehode s následkom smrti alebo ťažkého zranenia. (00316a)
3. Vyskúšajte fungovanie diaľkového a denného svetla predného svetlometu a doplnkových svetiel. Pozrite si časť NASTAVENIE SVETLOMETU v servisnej príručke.
4. Umiestnite doplnkové svetlá do správnej polohy a utiahnite montážne matice.
SERVISNÉ DIELY
Obrázok 6. Servisné diely: Súprava doplnkových svetiel
Tabuľka 1. Tabuľka servisných dielov
Položka
Opis (množstvo)
Číslo dielu
1
Štítok, spínač
68731-98
2
Spínač, tlačidlo (zahŕňa položku 3, drážkovanú maticu)
67844-70
3
Matica, drážkovaná
67846-70
4
Poistná podložka 5/16 in (4)
7041
5
Podložka, plochá 5/16 in (4)
6330
6
Skrutka, 5/16-24 x 1-3/8 in. (2)
4020W
7
Držiak, doplnkové svetlá
12700036
8
Podložka (2)
5885
9
Skrutka, 5/16-24 x 1 in. (2)
3960W
10
Podložka (2)
Nepredáva sa samostatne
11
Kryt, doplnkové svetlá (2)
68000033
12
Upínací blok, doplnkové svetlá (2)
68720-62
13
Podložka, Belleville (2)
6072
14
Otočný blok, doplnkové svetlá (2)
68721-62
15
Podložka, otočná (2)
68693-38
16
Matica svetiel (2)
7892
17
Doplnkové svetlá (jednotka) (2)
Zakúpené samostatne
18
Spodný krúžok, vnútorný (2)
68331-02
19
Ozdobný krúžok, vonkajší (2)
68725-62A
20
Skrutka, #8-32 x 1 in. (2)
3514
21
Poistná matica, #8-32 (pochrómovaná)
7606
22
Konektor, jeden, rýľový (2)
9930
23
Kábel, vedenie (nie je zobrazený)
Nepredáva sa samostatne
24
Vodič (nie je zobrazený)
Nepredáva sa samostatne
25
Páska, káblová (10)
10006
26
Konektor, spoj (2)
70586-93
27
Prstencový vývod, 5/16 palca
9859