Sõidukil on elektriline tagasikäigumootor. Tagasikäigumootor kasutab aku energiat sõiduki tagurpidi liigutamiseks, kui mootor töötab ja käigukast on vabakäigul.
Tagasikäigumootor on mõeldud kerge koormaga lühiajaliseks kasutamiseks. Liigsed koormused võivad põhjustada tagasikäigu kaitselüliti väljalülituse järgmistel juhtudel.
Tagasikäigu kaitselüliti lähtestamiseks vt Hooldustoimingud → Tagurdusmootori vooluringi takisti .
Pidurite kerge rakendamine tagasikäigu ajal, millelegi otsa tagurdamine ja seejärel eemaldumine või järsust kallakust ülestagurdamine ja seejärel sõidukil teises suunas liikuda laskmine võivad takistada tagasikäiku välja lülitumast. Kui see juhtub, kõlab edasisuunas kohalt võttes vali vingatus ja tunda on olulist lohisemist, justkui oleks seisupidur peal.
Sellisel juhul peatuge kohe ning kõigutage sõidukit kergelt, et ajam välja lülitada. Kui tagasikäiguajam jääb rakendatuks ja sõidukiga sõidetakse edasisuunas, võib see tagasikäigumootorit kahjustada.
MÄRKUS.
  1. Peatage sõiduk täielikult, kasutades esi- ja/või tagapidurit. Kui sõiduk on pargitud, kontrollige, et seisupidur oleks vabastatud.
  2. Vt jaotist Joonis 1. Kui sõiduk on käivitatud ja vabakäigul, vajutage ja hoidke all parempoolsete juhthoobade seas asuvat tagasikäigulülitit, kuni tagasikäigu tuli süttib. Gondliga: tahhomeetri tuli näitab, et tagasikäik on sees. Vt Kasutamine → Näidikud . Ilma gondlita: spidomeetri tuli näitab, et tagasikäik on sees. Vt Kasutamine → Näidikud . Vabastage tagasikäigulüliti. Vabakäigu tuli kustub, kui tagasikäigutuli süttib.
    1. AUS-mudelid: tagasikäigu tuli süttib.
  3. MÄRKUS.
    Tuli ei sütti või vilgub kolm korda, andmaks märku, et elektrilise tagasikäigu kasutamiseks vajalikud tingimused ei ole täidetud. Kui tuli ei sütti või jätkab vilkumist, veenduge, et sõiduk oleks käivitatud ja töötaks vabakäigul ning kaitselüliti ei oleks välja lülitunud.
  4. Veenduge, et sõiduki taga ei oleks takistusi.
  5. MÄRKUS.
    Ärge vajutage tagasikäigunuppu kiiresti mitu korda.
  6. Vajutage teist korda tagasikäigulülitit ja hoidke seda all, et kasutada elektrilist tagasikäigumootorit. Mootorratas jätkab tagasikäigul liikumist, kuni tagasikäigulülitit all hoitakse. Tagasikäik lülitub automaatselt välja, kui mootor seisatakse või lülitatakse sisse mootorratta edasikäik.
    1. AUS-mudelid: tagasikäigutuli lülitub välja.
  7. MÄRKUS.
    • Maapinna kallak mõjutab sõiduki kiirust tagasikäigul. Allamäge tagurdades kasutage tagasikäigu kiiruse reguleerimiseks nii esi- kui tagapidureid. Ärge ületage kõndimiskiirust. Olge valmis sõidukit aeglustama või peatama.
    • Sõiduki tagaosa on laiem kui tavalisel mootorrattal. Manööverdamisel kontrollige, et ruumi oleks piisavalt.
    • Kui tagasikäigumootor ei tööta, vaadake kaitselüliti lähtestamise kohta teavet jaotisest Hooldustoimingud → Tagurdusmootori vooluringi takisti .
  8. Vabastage tagasikäigulüliti. Pidurdage sõiduki peatamiseks vastavalt vajadusele.
  9. Lülituge edasikäigule ja sõitke tavapäraselt või lülitage süüde olekusse OFF (Välja) ja rakendage seisupidur.
Joonis 1. Tagasikäigulüliti (tavaline)