TEADE
Ärge kunagi omavoliliselt muutke sõiduki hodomeetrit. See ebaseaduslik. Hodomeetri omavoliline muutmine võib varustust kahjustada. (00160a)
Läbisõidumõõdik
Vt jaotist Joonis 1. Läbisõidumõõdik näitab mootorratta kogu läbisõitu. Vajutage valikunuppu, et sirvida läbi läbisõidumõõdiku erinevate funktsioonide. Aega ja läbisõidumõõdikut saab väljalülitatud mootorratta korral näha valikunuppu vajutades.
Ühikute vahetamine: läbisõidumõõdiku näitamise ajal hoidke valikunuppu all, kuni ühikud muutuvad MI-ks või KM-iks. Kõik läbisõidumõõdiku funktsioonid näitavad valitud ühikuid.
Reisi läbisõidumõõdik
Vt jaotist Joonis 1. Kaks reisi hodomeetrit (A ja B) kuvavad kogu läbisõitu viimasest lähtestamisest. Kontrollimiseks vajutage ja vabastage valikunupp, kuni kuvatakse soovitud reisi hodomeetri register (A või B).
Lähtestamine: kui soovitud reisi hodomeeter on kuvatud (A või B), vajutage ja hoidke valikunuppu, kuni valitud hodomeeter lähtestatakse nulli.
Kütusega läbitav vahemaa
Vt jaotist Joonis 1. Kütusega läbitava vahemaa kuva näitab ligikaudset läbisõitu paaki jäänud kütust kasutades. Vahemaa kuva värskendatakse ainult sõiduki liikumise ajal.
Sõiduulatuse kuvamine: kui süütelüliti on asendis ACCESSORY või IGNITION, vajutage valikunuppu, kuni kuvatakse sõiduulatus. Sõiduulatusele viidatakse tähega R kuva vasakul küljel. Paaki jäänud kütuse hulga põhjal kuvatakse vahemaa (miilides või kilomeetrites), mille saab läbida, enne kui kütus otsa saab.
Madal kütusetase: vt Tehnilised andmed . Sõiduulatus kuvatakse automaatselt läbisõidumõõdiku aknale, kui madala kütusetaseme tuli hakkab põlema. Kui kütusetase langeb nii madalale, et allesjäänud kütusega on võimalik läbida veel vaid 10 miili või 10 kilomeetrit, kuvatakse hodomeetri aknas teade LO RNG, mis annab märku, et mootorrattal on kütus peaaegu otsas. Tankige esimesel võimalusel.
Automaatse madala kütusetaseme hüpikakna väljalülitamine: kui kuvatud on sõiduulatus, hoidke valikunuppu all, kuni sõiduulatus vilgub kaks korda. Selle funktsioon taasaktiveerimiseks hoidke valikunuppu all, kuni sõiduulatus vilgub ühe korra.
Lähtestamine: kütusetule ja sõiduulatuse lähtestamine vajab piisavat kütusekogust paagis ning süütetsükli muutmist (IGNITION-OFF-IGNITION).
Vähemalt 7,5 L (2 USgal) kütuse lisamise korral uuendatakse sõiduulatuse näitu. Pärast tankimist uueneb sõiduulatuse näit aeglaselt järgmise 50 km (30 mi) jooksul.
Aku taasühendamine ja lähtestamine: kui aku eemaldatakse ja ühendatakse uuesti, vajab näidik ligikaudu poolt paaki kütust, et lähtestada sõiduulatuse funktsionaalsus.
Kiiruse hõive
Vt jaotist Joonis 1. Kiiruse salvestamise kuva võimaldab salvestada sõiduki kiirust teist sõidukit reguleerides. Kiiruse salvestamise kuva värskendatakse ainult sõiduki liikumise ajal.
Aktiveerimine: kui süütelüliti on asendis ACCESSORY või IGNITION, vajutage valikunuppu, kuni kuvatakse kiiruse salvestamine. Seda funktsiooni näitavad kuva vasakul pool tähed SP. Kiiruse salvestamise aktiveerimiseks hoidke valikunuppu all. Kiirus kuvatakse mootorratta kiiruse järgi.
Salvestamine: vastaval kiirusel sõites vajutage hetkekiiruse salvestamiseks valikunuppu ja hoidke seda all. Seda näitab kuva paremal pool täht C.
Salvestatud kiiruse kustutamiseks või kiiruse salvestamise funktsiooni taasaktiveerimiseks hoidke all valikunuppu.
Käigu märgutuli
Vt jaotist Joonis 1. Varustatud mudelitel kuvatakse hetkel valitud käik (1–6) läbisõidumõõdiku aknasse. Käigu märgutuli arvutatakse sõiduki ja mootori kiirusest. Käigu märgutuli on kustunud, kui käigukast on vabal käigul, sidur on tõmmatud sisse või sõiduk ei liigu.
Käigu märgutuli võib olla momentselt vale, olenevalt sõitja sidurikasutuse stiilist ning siduri kulumisest. See võib esineda, kui sidurit on libistatud liigsest kulumisest, valesti reguleeritud sidurist või kui juht libistab seda.
Vihje kirje
HOIATUS!
Kui esineb vihje, kontrollige kõikide juhtseadiste toimimist. Piiratud juhtseadise liikumine või mõjutada pidurite, siduri või käiguvahetuse võime jõudlust, mis võib põhjustada juhitavuse kaotuse ning surma või tõsiseid vigastusi. (00350a)
Vt jaotist Joonis 1. Kui mootorrattas peaks ümber kukkuma, ilmub odomeetri aknasse sõna tiP. Mootor ei käivitu enne, kuni lähtestatakse.
Sõiduki läbisõidumõõdiku lähtestamiseks vt Kasutamine → Käivitamine pärast ümberkukkumist .
Puudub puldi kirje
Kui mootorrattal on turvasüsteem ja sõidetakse kohalt minema nii, et pult jääb maha, kuvatakse hodomeetri aknas ajutiselt kirje NO FOB (Pult puudub).
Kui mootorratas on määratud puldist eemal, saab seda käivitada vaid käsitsi sisestava PIN-iga, et lülitada välja turvasüsteem. Vt TURVASÜSTEEM → Rakendamine ja vabastamine .
Tugijala kirje
Vt jaotist Joonis 1. Politseimudelitel on tugijala lukustusfunktsioon. Läbisõidumõõdik kuvab teadet SidE StAnd, kui tugijalg langeb alla sõidu ajal või sisselülitatud käiguga. Vt Enne sõitmist → Tugijala lukustus .
Teate kustutamine (enne mootorratta käivitamist): lülitage sisse vabakäik või tõstke tugijalg üles.
Teate kustutamine (sõidu ajal): peatage mootorratas ohutult. Tõstke ratas tugijalale.
Teate kustutamine (ajutiselt): vajutage valikunuppu. Kirje kaob hetkeks, kuni kuvatakse uuesti.
Rehvirõhk
Vt jaotist Joonis 1. TPMS jälgib ja kuvab hodomeetri aknas nii esi- kui ka tagarehvide rõhku.
Iga rehvi klapivarde on paigaldatud andur. Andurid saadavad mootorrattale signaali eri ajavahemikel, olenevalt sellest, kas sõiduk liigub või on pargitud.
Rehvirõhu kuva: vajutage valikulülitit esirehvi (FR) rõhu kuvamiseks. Tagarehvi (RR) rõhu kuvamiseks vajutage uuesti valikulülitit.
Madal rehvirõhk: madala rehvirõhu tuvastamisel näidatakse hodomeetri aknas asjassepuutuvat rehvi ja rõhuandmeid. Peatage sõiduk ohutult ja kasutage iga asjassepuutuva rehvi rõhu kontrollimiseks manomeetrit. Täitke rehve jaotises Enne sõitmist → Rehvirõhu ja rehvide kontrollimine → Ettenähtud rehvid toodud tehniliste andmete või raami teabesildil määratletu järgi.
MÄRKUS.
  • Ärge kasutage rehvi õhu lisamisel või selle eemaldamisel TPMS-süsteemi manomeetrina. Anduri andmed saadetakse TPMS-i eri ajavahemikel (olenevalt sellest, kas sõiduk liigub, on pargitud või rehvirõhk oluliselt muutunud). Rehvirõhu andmed ei pruugi rehvi õhu lisamisel või selle eemaldamisel viivitamatult värskenduda. Tulemuseks võib olla liigne või vähene täispuhumine.
  • Enne sõitmist → Rehvirõhu ja rehvide kontrollimine → Ettenähtud rehvid näitab külmade rehvide (vähemalt kolm tundi pargitud sõiduk) puhul määratud rõhku. Rehvide kuumenemisel rehvirõhk tõuseb.
Rehvirõhu andmed puuduvad: kui süsteemil pole praeguse rehvirõhu kohta andmeid, kuvatakse hodomeetri aknas asjassepuutuvate rehvide puhul kriipsud (nt FR -- ). Selle põhjus võib olla hiljutise signaali puudumine TPMS-anduritelt või muud rikked. Kontrollige madala rehvirõhu / TPMS-i rikke märgutuld. Vt Kasutamine → Näidikud .
Aeg
Vt jaotist Joonis 2. Aeg kuvatakse läbisõidumõõdiku aknas. Aja muutmiseks läbige järgmised toimingud.
  1. Pöörake süütelüliti asendisse ACCESSORY või IGNITION.
  2. Vajutage korduvalt valikunuppu, kuni kuvatakse aeg.
  3. 12HR/24HR: vajutage ja hoidke valikunuppu all, kuni 12h hakkab vilkuma. Vajutage valikunuppu, et valida 12 tunni (12h) või 24 (24h) kellakuva vahel.
  4. Tund: vajutage ja hoidke valikunuppu all, kuni tunninäit hakkab vilkuma. Vajutage korduvalt valikunuppu, et määrata õige tunninäit.
  5. Minutid: vajutage ja hoidke valikunuppu all, kuni minutinäit hakkab vilkuma. Vajutage korduvalt valikunuppu, et määrata õige minutinäit.
  6. AM/PM: kui valiti 12h, vajutage ja hoidke valikunuppu all, kuni AM/PM hakkab vilkuma. Vajutage valikunuppu, et valida AM ja PM vahel.
  7. MÄRKUS.
    AM või PM ei kuvata tavalisel ajakuval. Mootorratas kasutab seda valikut diagnostika eesmärgil.
  8. Vajutage ja hoidke valikunuppu all, et salvestada ajasätted.
  9. Keerake süütelüliti asendisse OFF (Väljas).
1Läbisõidumõõdik
2Reisi läbisõidumõõdik (A, B, lähtestamine)
3Sõiduulatus (madal kütusetase)
4Kiiruse salvestamine
5Käigu märgutuli
6Ümberkukkumise näidik
7Tugijala kirje
8Rehvirõhk, eesmine (tagumine)
9Valikunupp (vasaku käe juhtnupp)
Joonis 1. Läbisõidumõõdiku funktsioonid. politseimudelid
112 või 24 tunni säte
2Tundide säte
3Minutite säte
4AM-/PM-säte (12-tunni-režiim)
Joonis 2. Aja seadistamine: politseimudelid