Variklio tepimas
PERSPĖJIMAS
Ilgalaikis ir pasikartojantis sąlytis su naudota variklio alyva gali pakenkti odai ir sukelti odos vėžį. Išteptas vietas nedelsdami nuplaukite vandeniu ir muilu. (00358b)
PERSPĖJIMAS
Jei prarijote variklio alyvos, nesukelkite vėmimo. Nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Jei patektų į akis, nedelsdami plaukite vandeniu. Jei sudirginimas išlieka, kreipkitės į gydytoją. (00357d)
PRANEŠIMAS
Nekaitaliokite įvairių gamintojų tepalų, nes sumaišius kai kuriuos tepalus vyksta cheminė reakcija. Naudojant prastos kokybės tepalus galima sugadinti variklį. (00184a)
Visada naudokite tinkamos klasės alyvą, tinkamą žemiausiai tikėtinai temperatūrai prieš kitą suplanuotą alyvos keitimą. Žr. Lent 1.
Šiame motocikle iš pradžių buvo naudojama originali motociklų alyva GENUINE HARLEY-DAVIDSON H-D 360 MOTORCYCLE OIL 20W50. Įprastinėmis eksploatavimo sąlygomis rekomenduojama naudoti H-D 360 alyvą. Jei eksploatuojama esant labai žemai arba aukštai temperatūrai, alternatyvų rasite Lent 1.
Jei reikia papildyti alyvos ir nėra H-D 360, papildykite alyvos, skirtos dyzeliniams varikliams. Tinkami pavadinimai yra: CH-4, CI-4 ir CJ-4. Tinkama klampa mažėjančia tvarka yra: 20W50, 15W40 ir 10W40.
Pasitaikius pirmai galimybei kreipkitės į įgaliotą pardavėją, kad grįžtumėte prie 100 procentų „Harley-Davidson®“ alyvos.
Lent 1. Rekomenduojamos variklio alyvos
TIPAS
KLAMPA
ŽEMIAUSIA APLINKOS
TEMPERATŪRA
ŠALTAS ORAS, KAI TEMPERATŪRA ŽEMESNĖ NEGU
10 °C (50 °F)
„Screamin' Eagle SYN3 Full Synthetic Motorcycle Lubricant“
SAE 20W50
Virš -1 °C (30,2 °F)
Puiki
„Genuine Harley-Davidson® H-D 360 Motorcycle Oil“
SAE 20W50
Virš 4 °C (39,2 °F)
Gera
„Genuine Harley-Davidson® H-D 360 Motorcycle Oil“
SAE 50
Virš 16 °C (60,8 °F)
Prasta
„Genuine Harley-Davidson® H-D 360 Motorcycle Oil“
SAE 60
Virš 27 °C (80,6 °F)
Prasta
Tepimas esant žemai temperatūrai
Šalto klimato regionuose keiskite variklio alyvą dažniau. Jei motociklu dažnai važiuojama mažiau nei 24 km (15 mi), esant žemesnei nei 16 °C (60 °F) aplinkos temperatūrai, sumažinkite alyvos keitimo intervalus iki 2.400 km (1500 mi).
PASTABA
Esant žemesnei aplinkos temperatūrai, alyvą keisti reikia dažniau.
Vandens garai yra normalus šalutinis degimo produktas. Eksploatuojant šaltu oru, dalis vandens garų kondensuojasi į skystį ant šaltų paviršių variklio viduje. Esant neigiamai temperatūrai šis vanduo virsta patižusiu sniegu ar ledu. Jei variklis neįšildomas iki darbinės temperatūros, susikaupusi tižė ir ledas gali užblokuoti alyvos linijas ir apgadinti variklį. Laikui bėgant vanduo kaupsis, maišysis su variklio alyva ir suformuos nuosėdas, kurios yra žalingos varikliui.
Jei varikliui leidžiama įšilti iki normalios darbinės temperatūros, didžioji vandens dalis išgaruoja ir pasišalina pro karterio alsuoklį.