Motociklininko apsaugos sistemos „Reflex™“ (RDRS)
RDRS – tai derinys iš „Reflex“ jungtinės stabdžių antiblokavimo sistemos (ABS) ir papildomų funkcijų
Priekinio stabdžio svirtis
ĮSPĖJIMAS
Do not position fingers between hand control lever and handlebar grip. Improper hand positioning can impair control lever operation and cause loss of vehicle control, which could result in death or serious injury. (00032a)
Žr. Pav 1. Rankine priekinio stabdžio svirtimi (1) valdomas priekinio rato stabdys. Ši svirtis yra ant dešinės vairo rankenos. Rankinę svirtį valdykite dešinės rankos pirštais.
Galinio stabdžio pedalas
Žr. Pav 1. Galinio stabdžio pedalu (2) valdomas galinio rato stabdys. Šis pedalas yra dešinėje pusėje. Galinio stabdžio pedalą valdykite dešine koja.
1Priekinio stabdžio svirtis
2Galinio stabdžio pedalas
Pav 1. Stabdžių valdymas
„Reflex Linked“ stabdžių antiblokavimo sistema (ABS)
„Harley-Davidson Reflex Linked“ stabdžių antiblokavimo sistema padeda vairuotojui suvaldyti transporto priemonę stabdant susidarius avarinei situacijai. „Reflex Linked ABS“ atskirai kontroliuoja priekinį ir galinį stabdžius, kad ratai suktųsi ir būtų išvengta nekontroliuojamo ratų užsiblokavimo ir ant sausos kelio dangos, ir ant slidžios kelio dangos, pvz., žvyro, lapų ar važiuojant šlapiu oru.
„Reflex Linked ABS“ stabdžių sistema reaguoja jautriau nei įprasta ABS sistema ir leidžia pasiekti geresnę priekinio ir galinio stabdžių pusiausvyrą įvairiomis stabdymo sąlygomis.
Kai greitis didesnis nei 7 km/h (4 mph), sistema dinamiškai reguliuoja susiejimą pagal paspaudimo stiprumą ir transporto priemonės greitį, kad būtų pasiekta optimali stabdymo pusiausvyra. Kai vairuotojas stabdo stipriau, sistema taiko didesnį susiejimą, o kai stabdo nestipriai ir važiuoja nedideliu greičiu, sumažina arba išvis netaiko susiejimo.
PASTABA
Kai vairuotojas stabdo abiem stabdžiais, vykstant dinaminiam balansavimui jis gali jausti nedidelį priekinio stabdžio svirties arba galinio stabdžio pedalo grįžtamąjį ryšį.
Kai stabdžiai susieti, paspaudus tik priekinio stabdžio svirtį sistema taip pat priverčia dinamiškai pritaikyti stabdymą ir galiniu stabdžiu. Paspaudus tik galinio stabdžio pedalą, sistema taip pat pritaiko stabdymą priekinei stabdžių apkabai. Kai paspaudžiami abu stabdžiai, sistema bando dinamiškai subalansuoti stabdymą tiek priekiniu, tiek galiniu ratais.
Kai greitis mažesnis nei 3 km/h (2 mph), stabdžiai nesusiejami, kad nepablogintų manevringumo važiuojant nedideliu greičiu, pvz., važiuojant motociklu stovėjimo aikštelėje.
Kaip veikia ABS
Naudojant ABS stebimi priekiniame ir galiniame ratuose esantys jutikliai ir nustatomas ratų greitis. Jei sistema aptinka, kad vienas arba daugiau ratų per greitai lėtėja, o tai reiškia, kad jie tuoj užsiblokuos, arba jeigu stabdymo tempas neatitinka atmintyje saugomų kriterijų, sureaguoja ABS. Sistema greitai atidaro ir uždaro vožtuvus, kad moduliuotų stabdžių slėgį. Kai suaktyvinama ABS, sistema tiekia rankiniu būdu atliekamo stabdžių pumpavimo elektroninį ekvivalentą. Sistema gali cikliškai veikti daug kartų per sekundę.
Vairuotojas supras, kad ABS suaktyvinta, nes pajaus nežymų vairo rankenos arba galinio stabdžio pedalo drebėjimą. Taip pat iš ABS modulio gali būti girdimas spragsėjimo garsas. Abu šie dalykai reiškia normalų veikimą. Žr. Lent 1.
Jei pageidaujate daugiau informacijos apie ABS, apsilankykite External URL translation not available .
Kaip naudotis ABS
Nors naudinga stabdant avarinėse situacijose, ABS nepakeičia saugaus vairavimo. Saugiausia motociklą stabdyti abiem stabdžiais.
„Harley-Davidson“ ABS yra rankinė pagalbinė sistema. Stabdydami avarinėse situacijose stabdžius laikykite nuspaudę visą ABS įvykių laiką. Nemoduliuokite ir „nepumpuokite“ stabdžių valdiklių. Ratai neužsiblokuos, kol visiškai sustosite, kai motociklo greitis sumažės tiek, kad ABS nebereikės.
ABS: Padangos ir ratai
Motociklams su ABS visada būtina naudoti „Harley-Davidson“ padangas ir ratus. Naudojant ABS individualius ratų greičio jutiklius, stebimas ratų apsisukimo greitis. Sumontavus kitokio skersmens ratus ar kitokio dydžio padangas, gali pasikeisti sukimosi greitis. Kitokio dydžio ratai ir padangos gali sutrikdyti ABS kalibravimą ir turėti neigiamą poveikį sistemos galimybei aptikti nevaldomą ratų blokavimą ir užkirsti tam kelią. Jei transporto priemonė naudojama esant kitokiam nei nurodytas padangų slėgiui, gali sumažėti ABS stabdymo veiksmingumas. Žr. .
Lent 1. ABS požymiai ir būsenos
POŽYMIS
BŪSENA
Nuolat dega ABS lemputė
Aptiktas ABS gedimas. Dėl techninės priežiūros kreipkitės į „Harley-Davidson®“ pardavėją.
ABS lemputė lėtai mirksi
Tai rodo normalų savitikros procesą, kai motociklas užvedamas ir greitis yra mažesnis nei 5 km/h (3 mph). ABS neveikia, kol lemputė neišsijungia. Jei lemputė lieka mirksėti, kai greitis viršija 5 km/h (3 mph), dėl techninės priežiūros kreipkitės į „Harley-Davidson“ atstovą.
ABS lemputė greitai mirksi, nuolat šviečia apsaugos sistemos / gedimo indikatoriaus lemputė
Tai reiškia galimą stabdžių sistemos gedimą. Priekiniu ir užpakaliniu stabdžiais sumažinkite greitį ir galiausiai motociklą sustabdykite. Spaudžiami stabdžių valdikliai gali būti standesni, nei įprasta. Jei taip nutinka, motociklą nukreipkite į vietą, kurioje sustoti būtų saugu. Norint važiuoti toliau, reikia atlikti techninės priežiūros darbus, kuriais gedimas būtų ištaisytas. Jei reikia atlikti techninės priežiūros darbus, kreipkitės į „Harley-Davidson“ prekybos atstovą.
Veikiant ABS vibruoja stabdžio svirtis arba pedalas
Normali būsena.
Veikiant ABS girdimas spragtelėjimas
Normali būsena.
„Bangavimo“ pojūtis stabdant
Normali būsena. Tai labiausiai pastebima stabdant vienu stabdžiu (tik priekiniu arba tik galiniu). Stabdymo tempo sulėtėjimo rezultatas, kurį gali sukelti kelio įtrūkimai arba duobės, variklio stabdymas (dėl didelių variklio apsukų galinis ratas sulėtėja), staigus stabdymas važiuojant lėtai ir kitos sąlygos. Taip yra dėl apkabos stabdžio spaudimo jėgos, moduliuojamos ABS sistemos, kad ratai nevaldomai neužsiblokuotų.
Laikinai nelankstus galinio stabdžio pedalas
Normali būsena. Dėl variklio stabdymo (dėl didelių variklio apsukų galinis ratas sulėtėja) arba perjungus mažesnę pavarą gali būti suaktyvinta ABS. Tuo pat metu arba iš karto po to paspaudus galinį stabdį ABS gali uždaryti vožtuvą, kad spaudimo jėga nebūtų naudojama galiniam stabdžiui. Taip yra dėl apkabos stabdžio spaudimo jėgos, moduliuojamos ABS sistemos, kad ratai nevaldomai neužsiblokuotų.
Padangų švilpimas
Normali būsena. Atsižvelgiant į paviršių, padangos gali švilpti ir ratui neužsiblokavus.
Juodos žymės ant kelio dangos
Normali būsena. Atsižvelgiant į paviršių, padanga gali palikti juodų žymių ir ratui neužsiblokavus.
Ratų užsiblokavimas esant nedideliam greičiui
Normali būsena. ABS neįjungiama priekiniam ratui, kai greitis mažesnis nei 5 km/h (3 mph) arba galiniam ratui, kai greitis mažesnis nei 8 km/h (5 mph).
Papildomos funkcijos
Sukibimo kontrolės režimai
Lietaus režimas: naudojamas važiuojant kelio dangomis, su kuriomis sukibimas yra prastesnis, pvz., šlapiu arba neasfaltuotu keliu.
Kelio režimas: naudojamas esant optimalioms važiavimo sąlygoms, pvz., sausiems asfaltuotiems keliams.
Daugiau informacijos apie sukibimo kontrolės sistemą žr. Naudojimas → Sukibimo kontrolė .
Transporto priemonės išlaikymo kontrolė (VHC)
VHC reguliuoja stabdžių slėgį, kad motociklui neleistų riedėti atgal, kai juo sustojama stačioje įkalnėje. Todėl įkalnėje, pvz., kalnuose, užvažiuojant ant tilto arba daugiaaukštėje stovėjimo aikštelėje, pajudėti lengviau. Kai sistema VHC suaktyvinama, ji palaiko stabdžių sistemos slėgį ir, kai motociklininkas stabdžių valdiklius atleidžia, neleidžia motociklui pajudėti. Ši sistema stabdžių slėgį palaiko tol, kol motociklininkas suaktyvins droselį ir sankabą, kad pradėtų važiuoti.
PASTABA
VHC neskirta naudoti kaip stovėjimo stabdys.
Suaktyvinimas: tam, kad VHC būtų suaktyvinta, motociklininkas priekinio stabdžio svirtį arba užpakalinio stabdžio pedalą paspaudžia stipriau, kad motociklas visiškai sustotų. Taip pat įsižiebia ir VHC indikatorius, reiškiantis, kad motociklininkas suaktyvino VHC ir ABS sistema palaikys stabdžių slėgį, kol motociklininkas neatleis stabdžių valdiklių.
Deaktyvinimas: VHC deaktyvinama automatiškai, vos tik motociklininkas pradeda važiuoti, arba jei jis paspaudžia ir atleidžia kurio nors iš stabdžių valdiklį. VHC gali būti deaktyvinta ir tada, kai motociklininkas agresyviai padidina variklio greitį, tuo pat metu laikydamas nuspaustą sankabos svirtį. Sistema VHC taip pat išsijungia, jei motociklininkas nuleidžia šoninį stovą (modeliuose su šoninio stovo jutikliu, ne visose rinkose) arba įjungia neutralią pavarą (modeliuose be šoninio stovo jutiklio). VHC deaktyvinama, kai variklis išjungiamas. Daugeliu atvejų po penkių minučių indikatorius ima mirksėti ir, jei motociklininkas jokių veiksmų neatlieka, VHC išsijungia. (VHC gali būti deaktyvinta ir praėjus mažiau nei penkioms minutėms, jei to reikia norint išvengti perkaitimo, ypač jei motociklas yra ant labai stačios įkalnės.)
Slėgio padangose stebėjimo sistema (TPMS)
TPMS motociklininką įspėja apie pernelyg žemą oro padangose slėgį. Padangose palaikyti deramą oro slėgį svarbu: ir dėl saugumo, ir dėl padangų ilgaamžiškumo. Odometro langelyje rodomas tuometinis oro priekinėje ir užpakalinėje padangose slėgis, žr. Naudojimas → Odometro langelio rodmenys . Jei oro slėgio padangose indikatorius įsižiebia, tai reiškia, kad slėgis žemas ir jį reikia patikrinti, žr. Naudojimas → Prietaisai .