Zdejmowanie nakrętki wlewu paliwa
OSTRZEŻENIE
Nie stosuj korków wlewu paliwa z rynku wtórnego. Mogą być one źle dopasowane i nieszczelne, co może być przyczyną śmierci lub poważnych obrażeń ciała. Z listą zatwierdzonych zakrętek można zapoznać się u dilera firmy Harley-Davidson. (00034a)
Modele FLHP: zobacz Rysunek 1. Nakrętka wlewu paliwa znajduje się po prawej stronie zbiornika paliwa. Nakrętka znajdująca się po lewej stronie jest wskaźnikiem poziomu paliwa i nie jest zdejmowalna.
Modele FLHTP: zobacz Rysunek 2. Nakrętka wlewu paliwa znajduje się pod przyciskiem lub klapką wlewu na zbiorniku paliwa.
Aby otworzyć wlew paliwa, należy przekręcić korek w lewo i go zdjąć. W celu zamknięcia, należy przekręcić nakrętkę wlewu zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara do momentu zatrzaśnięcia. Mechanizm zapadkowy zabezpiecza przed zbyt mocnym zakręceniem. Nakrętka wlewu paliwa obraca się o około 3/4 obrotu, zanim zacznie się odkręcać.
1Wskaźnik poziomu paliwa
2Nakrętka wlewu paliwa
Rysunek 1. Wskaźnik poziomu paliwa: FLHP
1Blokada
2Odblokowanie
Rysunek 2. Zamykanie klapki wlewu
Napełnianie zbiornika
OSTRZEŻENIE
Unikaj rozlewania paliwa. Zakrętkę zbiornika odkręcaj powoli. Nie nalewaj paliwa powyżej wkładki szyjki wlewu i pozostaw miejsce na rozszerzanie się paliwa. Po zatankowaniu zakręć mocno zakrętkę zbiornika. Benzyna jest niezwykle łatwopalna i wybuchowa, a te właściwości mogą być przyczyną śmierci lub poważnych obrażeń. (00028a)
OSTRZEŻENIE
Nie przechowuj motocykla z benzyną w zbiorniku w domu lub garażu, gdzie występują otwarty ogień, płomyk pilotowy, iskry lub silniki elektryczne. Benzyna jest niezwykle łatwopalna i wybuchowa, a te właściwości mogą być przyczyną śmierci lub poważnych obrażeń. (00003a)
POWIADOMIENIE
W czasie tankowania nie rozlewaj paliwa na motocykl. Jeśli dojdzie do rozlania paliwa na motocykl, natychmiast je wytrzyj. Paliwo może uszkodzić ozdobne zewnętrzne powierzchnie. (00147b)
POWIADOMIENIE
W motocyklach wyposażonych w katalizator należy stosować wyłącznie benzynę bezołowiową. Stosowania paliwa zawierającego ołów uszkadza układ ograniczania emisji. (00150c)
Zobacz Rysunek 3. Nie przepełniaj zbiornika paliwa. Wsuń końcówkę pistoletu dystrybutora do otworu wlewowego. Nie nalewaj paliwa powyżej dolnej części szyjki wlewu. Pod wpływem rozgrzanego silnika, nasłonecznienia lub wysokich temperatur paliwo może zwiększyć swoją objętość. Grozi to wyciekiem paliwa ze zbiornika i uszkodzeniem lakieru. Zobacz Bezpieczeństwo przede wszystkim → Zasady bezpiecznego postępowania.
Rysunek 3. Poziom paliwa poniżej szyjki wlewu