POWIADOMIENIE
Przed próbą zmiany biegów sprzęgło musi być całkowicie wyłączone. Niewyłączenie sprzęgła może spowodować uszkodzenie pojazdu. (00182a)
Dźwignia zmiany biegów znajduje się z lewej strony motocykla i obsługuje się ją lewą stopą. Zastosowano sześciostopniową sekwencyjną skrzynię biegów.
  1. Przesuń dźwignię skrzyni biegów do oporu w dół (pełen ruch), aby zmienić bieg na kolejny, niższy.
  2. Przesuń dźwignię skrzyni biegów do oporu w górę (pełen ruch), aby zmienić bieg na kolejny, wyższy.
  3. UWAGA
    • Po każdej zmianie biegów zwolnij dźwignię zmiany biegów.
    • Przed kolejną zmianą biegów dźwignia musi powrócić do centralnego położenia.
Pierwszy bieg odpowiada ostatniemu położeniu, jakie przyjmuje dźwignia zmiany biegów naciskana do oporu w dół.
Bieg jałowy znajduje się między pierwszym a drugim biegiem. Kiedy jest włączony bieg jałowy, na desce rozdzielczej zapali się zielona lampka.
Aby zmienić bieg z pierwszego na jałowy, podnieś dźwignię zmiany biegów o 1/2 skoku.
Kiedy motocykl stoi i silnik nie pracuje, zmiana biegów wymaga innej techniki. Przed zmianą biegów w takiej sytuacji przeprowadzaj motocykl w tył i w przód przy całkowicie wyłączonym sprzęgle (dźwignia sprzęgła wciśnięta do końca). Wywierając lekki nacisk na dźwignię zmiany biegów, przełączaj biegi.
Nawet jeśli silnik pracuje, a motocykl stoi nieruchomo, mogą wystąpić trudności przy zmianie biegów. Problemy te występują, ponieważ koła zębate w skrzyni biegów nie obracają się i części uczestniczące w zmianie biegów nie są ustawione w jednej linii, aby umożliwić zazębienie.
POWIADOMIENIE
Jeśli wystąpią trudności ze zmianą biegów, w żadnych okolicznościach nie próbuj stosować siły do zmiany biegów. Działanie takie mogłoby doprowadzić do uszkodzenia lub połamania mechanizmu wybieraka. (00161a)
Więcej informacji zamieszczono w rozdziale Obsługa → Zmiana biegów.