Загальні положення
Педаль заднього гальма керує гальмом заднього колеса і розташована на правій стороні мотоцикла. На педаль заднього гальма потрібно натискати правою ногою.
ПОПЕРЕДЖЕННЯ
Не вставляйте пальці між ручним важелем керування та ручкою керма. Неправильне розташування руки може завадити правильному використанню важеля керування та призвести до втрати контролю над транспортним засобом, а відтак до смерті або серйозних травм. (00032a)
Ручний важіль переднього гальма керує гальмом переднього колеса і розташований на правій ручці керма. Натискати на ручний важіль потрібно пальцями правої руки.
Антиблокувальна гальмівна система (АБС)
Антиблокувальна гальмівна система Harley-Davidson допомагає водієві зберегти контроль під час гальмування в надзвичайній ситуації прямо по курсу. АБС керує переднім і заднім гальмами незалежно, щоб колеса продовжували котитися й щоб запобігти неконтрольованому блокуванню коліс на сухому покритті або на слизьких поверхнях, як-от гравій, листя або мокра дорога.
Як працює АБС
АБС контролює датчики на передніх і задніх колесах для визначення швидкості коліс. Якщо система виявляє, що одне або обидва колеса сповільнюються занадто швидко, що вказує на високу ймовірність блокування, АБС реагує. Система швидко відкриває й закриває клапани для модулювання гальмівного тиску, що здійснюється мотоциклістом. Під час активації АБС система забезпечує електронний ефект, що є еквівалентним ручному накачуванню гальм і може циклічно працювати до семи раз на секунду.
Водій відчує активацію АБС за незначними імпульсами в ручному важелі або педалі заднього гальма. Відчуття пульсації може також супроводжуватися звуком клацання з модуля АБС. І те, й інше є результатом нормальної роботи. Див. Таблиця 1.
Для отримання додаткової інформації відвідайте веб-сторінку www.harley-davidson.com/abs.
Як використовувати АБС
АБС допомагає під час екстреного гальмування, але не є заміною для безпечної їзди. Найбезпечніше зупиняти мотоцикл у вертикальному положенні, коли обидва колеса стоять рівно.
АБС Harley-Davidson – це система з ручною підтримкою. Під час екстреної зупинки підтримуйте тиск у гальмах за будь-якого застосування АБС. Не модулюйте та не «накачуйте» органи керування гальмами. Колеса не заблокуються до кінця зупинки, коли швидкість мотоцикла досягає близько 6 km/h (4 mph) і АБС більше не потрібна.
ПОПЕРЕДЖЕННЯ
Уразі гальмування двигуном система АБС не зможе запобігти блокуванню заднього колеса. Крім того, система АБС неефективна під час проходження поворотів і руху ґрунтовими чи нерівними дорогами. Заблоковане колесо може занести, що може призвести до втрати контролю над транспортним засобом, а відтак до смерті або серйозних травм. (00362a)
АБС: шини й колеса
На мотоциклах з АБС обов’язково потрібно використовувати шини й колеса Harley-Davidson. АБС контролює швидкість обертання коліс через окремі датчики швидкості коліс. Заміна коліс на колеса іншого діаметра або шин на шини іншого розміру може змінити швидкість обертання. Це може порушити калібрування АБС і мати негативний вплив на її можливості для виявлення й запобігання неконтрольованому блокуванню коліс. Якщо тиск у шинах під час поїздки відрізнятиметься від зазначеного, гальмівні характеристики АБС можуть погіршитися. Див. Технічні характеристики → Технічні характеристики → Спеціальні шини.
Таблиця 1. Характерні симптоми та стани при роботі AБС
СИМПТОМ
СТАН
Лампа АБС постійно горить
Виявлено несправності в роботі АБС. Для отримання відомостей про обслуговування зверніться до дилера Harley-Davidson.
Лампа АБС блимає
Це означає нормальний процес самодіагностики після першого ввімкнення мотоцикла на швидкості менше 5 km/h (3 mph). АБС не працюватиме, поки не погасне лампа. Якщо на швидкостях більше 5 km/h (3 mph) лампа продовжує блимати, зверніться до дилера Harley-Davidson щодо обслуговування.
Пульсація важеля або педалі гальма під час застосування АБС
Нормальний стан.
Лунає звук під час застосування АБС
Нормальний стан.
Ривки під час гальмування
Нормальний стан. Найбільш помітно під час гальмування за допомогою одного гальма (тільки переднього або тільки заднього). Наслідок погіршення ефективності сповільнення, що може бути викликане тріщинами або нерівностями на дорозі, гальмуванням двигуном (висока частота обертів двигуна, через яку сповільнюється заднє колесо), різким гальмуванням на низькій швидкості й іншими умовами. Причина: АБС регулює тиск кліщового гальма для запобігання неконтрольованому блокуванню коліс.
Тимчасова жорсткість педалі заднього гальма
Нормальний стан. Унаслідок гальмування двигуном (висока частота обертів двигуна, через яку сповільнюється заднє колесо) або пониження передачі може ввімкнутись АБС. Якщо натиснути на заднє гальмо в той самий час або відразу після того, АБС може закрити клапан, щоб запобігти подачі тиску на заднє гальмо. Причина: АБС регулює тиск кліщового гальма для запобігання неконтрольованому блокуванню коліс.
Пискання шин
Нормальний стан. Залежно від поверхні дороги, шина може пищати без блокування колеса.
Чорний слід на поверхні дороги
Нормальний стан. Залежно від поверхні дороги, шина може залишати чорний слід без блокування колеса.
Блокування коліс при низькій швидкості
Нормальний стан. АБС не активується на передньому колесі на швидкості нижче 5 km/h (3 mph) або на задньому колесі на швидкості нижче 8 km/h (5 mph).