Motorleállító kapcsoló
Lásd:
Ábra 1. A motorleállító kapcsolóval kapcsolható be és ki a motor áramellátása. A kapcsoló a jobb oldali kezelőszervek között található.
KI: nyomja meg a motorleállító kapcsoló felső részét a motor leállításához és a motorkerékpár kikapcsolásához.
MENET: a motorleállító kapcsoló alsó szélét megnyomva kapcsolható be a gyújtásrendszer áramellátása, hogy a motor beindítható legyen.
Motorindító/vészvillogó kapcsoló
Lásd:
Ábra 1. A motorindító/vészjelző kapcsoló a jobb oldali kezelőszervek között található.
Forgassa el a kormányzárkapcsolót teljesen a kioldott helyzetbe.
Nyomja a motorleállító kapcsolót ÜZEM helyzetbe. Tegye üresbe a sebességváltót (az üres fokozat visszajelzője világít).
Nyomja meg a START (Indítás) kapcsolót az indítómotor működtetéséhez (a riasztórendszer válaszjeladójának jelenlétében).
MEGJEGYZÉS
Vészvillogó: a kapcsoló felső részét (háromszögjel) megnyomva működésbe lép a vészvillogó. A rendszer segítségével a mozgásképtelen motorkerékpár vészvillogó üzemmódban hagyható, amíg meg nem érkezik a segítség.
Állítsa a motorleállító kapcsolót ÜZEM helyzetbe (vagy a váltógombot hosszan nyomva lépjen be tartozék üzemmódba).
Nyomja meg a vészvillogó kapcsolót (háromszög) a vészvillogó bekapcsolásához.
Állítsa a motorleállító kapcsolót KI helyzetbe (vagy a váltógombot hosszan nyomva lépjen ki tartozék üzemmódból) (a riasztórendszer válaszjeladójának jelenlétében). A vészvillogó két órán át vagy a lekapcsolásáig villog. A riasztórendszer élesedik.
A törléshez nyomja az OFF/RUN motorleállító kapcsolót RUN (Üzem) helyzetbe (a riasztórendszer válaszjeladójának jelenlétében). Nyomja meg vészvillogó kapcsolót (háromszög) a vészvillogó kikapcsolásához.
Kürtkapcsoló
Lásd:
Ábra 1. A kürt a bal oldali kezelőszervek között található HORN (Kürt) kapcsoló megnyomásával működtethető. A kürt egyhuzamban maximum 10 másodpercig szól. Ha a HORN (Kürt) gombot tovább is nyomva tartja, akkor a kürt automatikusan kikapcsol.
Fényváltó kapcsoló
Lásd:
Ábra 1. A fényváltó kapcsoló a bal oldali kezelőszervek között található. A kapcsoló három helyzetbe kapcsolható.
Távolsági fény: nyomja meg a kapcsoló felső részét a távolsági fény bekapcsolásához. A távolsági fényt bekapcsolva világítani kezd a távolsági fény visszajelzője.
Tompított fény: nyomja meg a kapcsoló alsó részét a tompított fény bekapcsolásához.
Fénykürt: nyomja meg hosszan a kapcsoló alsó részét a távolsági fény felvillantásához. Tartozék üzemmódban a vészvillogó kapcsolóját megnyomva bekapcsol a távolsági fény.
Irányjelző kapcsolók
Lásd:
Ábra 1. Az irányjelző kapcsolók a bal és a jobb oldali kezelőszervek között találhatók.
Aktiválás: az irányjelző lámpák működtetéséhez nyomja meg, majd engedje fel a bal, illetve jobb oldali irányjelző kapcsolót. A lámpák addig villognak, amíg a működésük automatikusan leáll, vagy a motoros kézzel leállítja.
Automatikus kikapcsolás: az irányjelzők automatikusan kikapcsolnak, ha a rendszer teljes fordulást észlel. A bekapcsolt irányjelző menet közben egy idő után mindenképpen kikapcsol. Az irányjelző nem kapcsol ki, ha a motorkerékpár áll vagy nagyon alacsony sebességgel halad.
Kézi kikapcsolás: az irányjelző kikapcsolásához nyomja meg röviden másodszor is az irányjelző kapcsolót. Az ellenkező irányú irányjelző bekapcsolásához nyomja meg és engedje fel az új iránynak megfelelő irányjelző kapcsolót. Ekkor az előző irányjelzés megszűnik, és az ellenkező irányjelző lámpák kezdenek villogni.
MEGJEGYZÉS
Ha egy irányjelző visszajelzője szaporán kezd villogni, egy izzó nem működik. Legyen elővigyázatos, és használjon kézjelzéseket. Az első adandó alkalommal cserélje ki az izzót.
Az első irányjelzők egyes járműveken menetfényként is működnek.
A sebességtartó automatika kapcsolója
UTAZÓSEBESSÉG: a CRUISE (Utazósebesség) kapcsolót egyenesen benyomva kapcsolhatja be az utazósebesség-automatikát. A sebességtartó automatika visszajelzője narancs színnel világítani kezd. A CRUISE (Utazósebesség) kapcsolót ismét megnyomva a sebességtartó automatika kikapcsol.
SET/-: az utazósebesség-automatika bekapcsolt állapotában nyomja meg a SET/- (Beállítás/csökkentés) lehetőséget az utazósebesség beállításához. A sebességtartó automatika visszajelzője zöld színnel kezd világítani. Utazósebesség mellett a SET/- (Beállítás/csökkentés) jelzésű gombot megnyomva csökkentheti a szabályozott sebességet.
RESUME/+: ha az utazósebesség-automatika kikapcsolt (például fékezésnél), a RESUME/+ (Folytatás/növelés) lehetőséget megnyomva állhat vissza a korábbi utazósebességre. Utazósebesség mellett a RESUME/+ (Folytatás/növelés) lehetőséget megnyomva növelheti a szabályozott sebességet.
Az adó-vevő (Push-To-Talk - PTT)/zajzár kapcsolója
Lásd:
Ábra 1. Az adó-vevő (Push-To-Talk - PTT)/zajzár kapcsolója segítségével működtethető a CB rádió vagy a motoros és az utas közötti belső kommunikációs rendszer (intercom) az ezzel felszerelt járműveken. Lásd a BOOM! BOX KEZELÉSI KÉZIKÖNYVET az utasításokért.
PTT: ha a CB vagy az intercom be van kapcsolva és a fejhallgatót csatlakoztatta, a PTT kapcsolót megnyomva forgalmazhat a CB-rádión vagy az intercomon keresztül. Az adás befejeztével engedje fel a PTT (Adó-vevő) kapcsolót.
SQ+/SQ-: a CB-rádió mindaddig némított állapotban marad, amíg a beállított zajelnyomás értéknél erősebb CB-jel nem érkezik. Az SQ- lehetőséget megnyomva csökkentheti a zajelnyomás küszöbértékét (így több jel és zaj hallatszik). Az SQ+ lehetőséget megnyomva növelheti a zajelnyomás küszöbértékét (így csak az erősebb jelek hallatszanak).
Hangfelismerés kapcsoló
Lásd:
Ábra 1. A hangfelismerés kapcsoló aktiválja az ilyen rendszerrel felszerelt járműveken a hangfelismerés funkciót. Csatlakoztassa a mikrofonos fejhallgatót, és nyomja meg a hangfelismerés kapcsolót. A rádió kijelzőjén megjelenik a kiadható utasítások listája. Mondja be a kívánt utasítást a fejhallgató mikrofonjába. Lásd a BOOM! BOX FELHASZNÁLÓI KÉZIKÖNYVÉT.
HOME/VOLUME/SEEK (Főmenü/hangerő/keresés) gomb:
Lásd:
Ábra 1. A HOME/VOLUME/SEEK (Főmenü/Hangerő/Keresés) ötállású kapcsoló a rádió funkcióit vezérli az ilyen rendszerrel felszerelt járműveken. Lásd a BOOM! BOX FELHASZNÁLÓI KÉZIKÖNYVÉT.
FŐMENÜ: a főmenükapcsolót egyenesen benyomva megjelenik a rádió főmenüje.
HANGERŐ: a kapcsolót felfelé nyomva növelhető, lefelé nyomva csökkenthető a hangerő.
KERESÉS: a gombot balra vagy jobbra nyomva kereshető a frekvenciasávban felfelé/lefelé a következő rádióállomás vagy választható ki az előző/következő médiafájl.
CURSOR/SELECT (Kurzor/Kijelölés) kapcsoló
Lásd:
Ábra 1. A CURSOR/SELECT (Kurzor/Kijelölés) ötirányú kapcsoló a rádió funkcióit vezérli az ilyen rendszerrel felszerelt járműveken. Lásd a BOOM! BOX FELHASZNÁLÓI KÉZIKÖNYVÉT.
KIVÁLASZTÁS: a kiválasztáskapcsolót egyenesen benyomva jelölhet ki vagy válthat funkciót a rádió kijelzőjén.
KURZOR: a kapcsolót a kívánt irányba megnyomva a kurzor vagy a kijelölés a rádió kijelzőjén az adott irányba mozdul.
Váltógomb
Lásd:
Ábra 1. A váltógomb a bal oldali kezelőszervek elején található.
Kikapcsolás: a váltógombot megnyomva a kilométer-számláló megjeleníti a megtett összes távolságot.
Első fékkar

FIGYELEM
Ne helyezze ujjait a fékkar és a kormánymarkolat közé. A kéz nem megfelelő elhelyezése gátolhatja a kar megfelelő működtetését, ami a jármű feletti uralom elvesztésével és súlyos, akár végzetes személyi sérüléssel is járhat. (00032a)
Gázmarkolat
Lásd:
Ábra 1. A gázmarkolat a jobb oldali kézi kezelőszervek között található. A gázmarkolat jobb kézzel működtethető.
Lassítás: a gázelvételhez lassan csavarja az óramutató járásával megegyező irányba (a motorkerékpár eleje felé) a gázmarkolatot.
Gyorsítás: a gázadáshoz lassan csavarja el az óramutató járásával ellentétes irányba (a motorkerékpár hátulja felé) a gázmarkolatot.
Kigurulási helyzet: a gázmarkolat az óramutató járásával megegyező irányba kissé túlfordítható az alapjárati helyzeten. A gázmarkolatot kigurulási helyzetbe fordítva a sebességtartó automatika kikapcsol. A visszaengedett helyzet emellett az EITMS be-/kikapcsolásakor használatos. Lásd:
Használat → A motor hőmérsékletét üresjáratban szabályozó rendszer.
Tengelykapcsoló kar

FIGYELEM
Ne helyezze ujjait a fékkar és a kormánymarkolat közé. A kéz nem megfelelő elhelyezése gátolhatja a kar megfelelő működtetését, ami a jármű feletti uralom elvesztésével és súlyos, akár végzetes személyi sérüléssel is járhat. (00032a)
Lásd:
Ábra 1. A tengelykapcsoló kar a bal kormányszarvon található, és a bal kéz ujjaival kell működtetni.
Lassan húzza be a tengelykapcsoló kart a kormánymarkolatig a tengelykapcsoló teljes oldásához.
A sebességváltó kar segítségével váltson egyes fokozatba. Lásd:
Kezelőszervek és visszajelzők → Sebességváltó kar.
Lassan engedje vissza a tengelykapcsoló kart a tengelykapcsoló zárásához.
A motorkerékpár bármely sebességi fokozatban beindítható, ha a tengelykapcsoló kar be van húzva. A motor nem indítható be, ha a tengelykapcsoló kar nincs behúzva és a sebességváltó sebességben van.
Ábra 1. Kézi kezelőszervek és kapcsolók